ČLENOVÉ

Luboš Pastor

Jmenuji se Luboš Pastor. Je mi 54 let a pracuji jako referent odboru rozvoje Města Ostrov. Jednoduše řečeno, snažím se získávat dotace ze všech možných zdrojů a podílím se na rozvoji města. V současné době jsem členem zastupitelstva města Nová Role, partnerem MAS Krušné hory, členem Školské rady ZŠ Nová Role, předsedou komise pro životní prostředí a vedu kroužek v DDM. Přesto, že mám celou řadu aktivit, je pro mne na prvním místě rodina. Mám rád Novou Roli, historii, cestování, literaturu a filmy.

Ladislav Slíž

Narodil jsem se před 42 lety a celý život bydlím zde v Nové Roli, kterou považuji za nejlepší místo pro život. Mojí profesí je právní poradenství se specializací na cizinecké právo. Aktivně sportuji, mám rád kulturu a historii, avšak za největší vášeň považuji cestování. Jsem rovněž členem zastupitelstva města Nová Role, členem výkonného výboru Fotbalového klubu Nová Role a snažím se aktivně podílet na veřejném dění v našem městě.

Roman Svoboda

Letos se završí půlstoletí našeho vzájemného ovlivňování se širým světem (mého s ním a naopak) a věřím, že jsme si společně ještě neřekli všechno. Od roku 1993 se, s krátkou přestávkou v letech 2014 – 2018, profesně pohybuji v oblasti financí. Celý život jsem strávil v Nové Roli, ale občas, pravda, nakouknu i k sousedům, protože cestování je jedna z věcí, které mě opravdu baví. V roce 2014 jsem z bankovnictví udělal „úkrok stranou“ a začal se pohybovat ve veřejné správě, konkrétně jsem až do roku 2018 vykonával funkci tajemníka MěÚ v Nové Roli. Troufnu si tedy říct, že veřejný život znám trochu i z té druhé strany a myslím si, že tyto zkušenosti mohou být pro Novou Roli přínosem. Rád vás o tom přesvědčím.

Kateřina Pavlíčková

Zanedlouho oslavím své 31.narozeniny a většinu svého života jsem prožila v našem malém městě, kam jsem se vždy ráda vracela. Vystudovala jsem architekturu, a tímto krásným oborem se živím. Zabývám se uměleckým a technickým návrhem územních celků, staveb a interiérů s ohledem a respektem na okolí, design, funkčnost, bezpečnost a detail. Jsem také hasička, skautka, členka komise pro životní prostředí a od loňského roku parašutistka. Aktivně sportuji, velkou vášní je zahradničení, cestování, vysokohorská turistika a adrenalin v žilách. V našem městě se podílím na akcích pro veřejnost, kde pomáhám manželovi s cateringem. Vidět mne můžete na plesech, májce, rozsvícení vánočního stromu a v neposlední řadě jako součást Rock in Roll crew. Ráda bych se více zapojila do plánovaných investičních akcí a projektů města, a být tak přínosem pro rozvoj Nové Role, Jimlíkova a Mezirolí.

Václav Feník

Od mala žiji v Nové Roli. Svými rodiči jsem byl vychován k úctě a pomoci starým lidem, což mi zůstalo dodnes. Zajímá mě příroda, houbaření, rybaření a pasivně se věnuji několika sportům.

Simona Mašková

Pracuji jako učitelka v místní Mateřské školce Cestička. Zároveň jsem předseda spolku Klub přátel školy a členka Školské rady. Líbí se mi lidé, kteří říkají to, co si myslí. Ale ještě víc se mi líbí lidé, kteří dělají to, co říkají

Michael Karlík

Před téměř sedmadvaceti lety se stala Nová Role mým domovem a vyjma studií jsem zde strávil celý svůj život, během kterého jsem si k tomuto místu vytvořil silné pouto. Není mi tedy lhostejný osud našeho města, a proto bych se rád více angažoval i ve veřejném prostoru. Věřím, že pokud chce člověk něco změnit, nemůže sedět se založenýma rukama. Dále věřím, že je nutné vést budoucí generaci k respektu, úctě a lásce k místu, ve kterém žije. Proto jsem si pro své působení vybral právě zdejší základní školu, kde momentálně pracuji jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy.

Barbora Velinská

Jmenuji se Bára Velinská. Před čtrnácti lety jsem se přistěhovala z Karlových Varů do obce Mezirolí a nikdy jsem toho nelitovala. Dění v obci mi není lhostejné. V nedávné minulosti jsem byla členkou našeho Osadního výboru, v současné době jsem členkou komise pro životní prostředí. Mám ráda přírodu, mým koníčkem jsou realizace malých zahrad. Aktivně sportuji v každém ročním období. Mám dvě dcery, které od mala rovněž s manželem vedeme ke sportu všeho druhu. Obě hrají skvěle lední hokej, starší již vrcholově. S národním týmem žen do 18 let, mimo jiné úspěchy, vybojovala pro Českou republiku na evropské olympiádě mládeže EYOF 2022 ve Finsku zlato. Jsem ráda, že jsem byla oslovena Novoroláky.cz a dostala příležitost vyjádřit myšlenky a požadavky mých spoluobčanů

Martin Gössl

Dnes se hodně směji a jsem moc rád, že těch 40 let jsem nedílnou součástí naší malé vesničky, nedaleko Nové Role, Jimlíkov. Sice jezdím každý den relativně daleko do logistické firmy, kde pracuji jako technický koordinátor skladu, ale vždycky se moc rád vracím domů.

Jaroslava Chlupová

Nová Role byla, je a vždy bude má srdeční záležitost. Jak osobně, tak profesně. Mé povolání není pro mě jen práce, ráda poradím, pomůžu. Nijak v ničem extra nevynikám ale co nevím, to si zjistím, co neumím, to se naučím. Vždy mě zajímal sport jako takový, aktivně hraji kuželky, Karlovarský krajský přebor za Slovan K.Vary. Z gauče jsem expert a fanoušek na skoro jakýkoliv sport. Baví mě pěší turistika, výletování po blízkém i vzdáleném okolí. Mou vášní je má balkónová zahrádka.

Jaroslav Valenta

V současnosti mne nejvíce baví a zajímá pořádání kulturních akcí a zkoumání historie mého rodného městečka.

Martina Špidlíková

Již 29 let je Nová Role městem, ve kterém žiji nejen já, ale také velká část mé rodiny. Od dětství jsem byla vedena k hudbě, přes piano, flétnu, klarinet, sbor a orchestr jsem zakotvila u saxofonu a láska k hudbě mě neopouští. Další oblast, které se ráda aktivně věnuji, jsou senioři. Podílím se na vedení klubu Señiorita pod místním DDM, ale zároveň se můj zájem stal i mým zaměstnáním a při mateřské dovolené pracuji jako sociální pracovník v Agentuře domácí péče LADARA. Můj záběr sahá ovšem i k mladším generacím, jelikož jsem několik let působila jako vedoucí letního tábora DDM Nová Role a ráda podám pomocnou ruku i při dalších pořádaných akcích. Přála bych si, aby Nová Role byla městem souznění generací a aby si tu každý našel to, co ho baví a dělá šťastným.

Tomáš Valenta

Jmenuji se Tomáš Valenta. Je mi 23 let a momentálně studuji na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze, obor umělá inteligence a data science. Nyní začínám poslední ročník magisterského studia. Současně pracuji na poloviční úvazek jako programátor v české pobočce britské banky. Mezi mé záliby patří hudba, pasivní sportování, e-sport a samozřejmě vzdělávání v mém oboru. Vždy mě fascinovalo propojení moderních technologií s běžným životem a rád bych toto propojení uvítal i v Nové Roli.

Marie Vondráčková

Novou Roli považuji za výborné místo pro život. Město se může chlubit bohatým kulturním programem, slušnou občanskou vybaveností, sportovním zázemím a spolky, v neposlední řadě pak krásnou přírodou v blízkém okolí. I tak ale věřím, že je možné tento potenciál města nadále rozvíjet. Proto jsem se rozhodla aktivně angažovat ve veřejném prostoru. Velmi mne zajímá vzájemné propojení generací a má práce v ZŠ Nová Role a v Klubu Seniorita mi jejich pochopení usnadňují. Pevně věřím, že právě mezigenerační spolupráce může být klíčem ke zkvalitnění života ve městě.

Daniel Hájek

Nová Role je mým domovem od narození již 52 let a jsem na to hrdý. Zde jsem chodil do školky, školy, oženil se zde, vychoval dva syny a byl bych rád, kdyby se naše krásné městečko spolu s Mezirolím a Jimlíkovem dál posouvalo tím správným směrem. Tak, aby se zde žilo dobře i dalším generacím. Zajímá mě historie, sporty všeho druhu (dneska již většinou pasivně). Jsem členem spolku Novorolští patrioti, který se zajímá mimo jiné o historii našeho městečka. U sportu jsem zůstal jako člen výboru Fotbalového klubu Nová Role, kde se snažíme především podporovat v činnosti převážně děti a mládež, což je v dnešní bláznivé době obzvlášť důležité.